Koncepcja

Koncepcja pracy przedszkola

Na lata 2011/2014 opracowano nową koncepcje pracy przedszkola

Przedszkole coraz lepiej przygotowuje dzieci do dalszego etapu kształcenia, stwarza warunki do osiągania sukcesów zarówno dzieciom o naturalnym i przyspieszonym tempie rozwoju, jak i dzieciom z trudnościami.

1. Nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, doskonalą kompetencje i umiejętności oraz wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy z dziećmi.
  2. Przedszkole buduje oczekiwany klimat sprzyjający efektywnej pracy, współpracuje z rodzicami na rzecz dobra dziecka i poszanowania jego praw,
  3. Przedszkole dba o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych, systematyczne podejmowane są działania w celu poprawy warunków pobytu dzieci w placówce, realizacji przyjętych w przedszkolu programów i poszerzania oferty zajęć .
  4. Poszukiwanie efektywnych i aktywnych form i metod edukacyjnych dla osiągnięcia przez dzieci pełnej gotowości do nauki w szkole

Pragniemy, aby każdy przedszkolak kończący edukację przedszkolną posiadał wiadomości, umiejętności oraz nawyki, które przyczyniły by się do osiągnięcia w pełni dojrzałości szkolnej.

Model Absolwenta Przedszkola Samorządowego nr 2 w Sułkowicach

1. Posiada umiejętność wykorzystywania swoich mocnych stron oraz pokonywania własnych słabości,
  2. Osiągnęło dojrzałość szkolną ­ jest doskonale przygotowane do obowiązku szkolnego,
  3. Szanuje środowisko przyrodnicze,