Biblioteka dla rodziców

Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego

Rodziców zainteresowanych literaturą współczesną dotyczącą wychowania swojego dziecka prosimy o kontakt z nauczycielkami poszczególnych oddziałów. Na dzień dzisiejszy nasze przedszkole dysponuje następującymi nowościami:

• Beata Chrzanowska: „Nasz sposób na nieporządki. Trudne rozmowy z dzieckiem".
  • Aleksandra Godlewska: „Będziesz mieć braciszka lub siostrzyczkę. Trudne rozmowy z dzieckiem”
  • Julita Wojciechowska: „Powiem ci, skąd się biorą dzieci. Trudne rozmowy z dzieckiem”
  • Beata Chrzanowska: „Nie musimy mieć wszystkiego. Trudne rozmowy z dzieckiem”
  • Julia Moore: „Śmiech, zabawa i nauka z dziećmi o profilu autystycznym”
  • Elaine Mazlish, Adele Faber: „Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
  • Dieter Krowatschek: „Jak sobie poradzić z agresją u dzieci”
  • Daniela Braun: „Podręcznik rozwijania kreatywności
  • Elaine Mazlish, Adele Faber: „Rodzeństwo bez rywalizacji”
  • Hermann Liebenow: „Konsekwencja w wychowaniu dziecka”
  • Kate E. Spohrer: „Pomóż dziecku z ADHD”
  • M.M. Gajdowie: „Jak przekazywać dzieciom wartości”
  • S. D. Annamalays: „Inteligencja emocjonalna u dzieci"

Rodzicom gorąco polecamy do przeczytania książki o tematyce psychol-pedagog

• "Self-Reg metoda samoregulacji" dr S. Spencer
  • "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" - Faber, King

Dla dzieci polecamy całą serię książek obrazkowych "Na ulicy Czereśniowej"  Berner.