Nasze Przedszkole

Przedszkole jest obiektem wolnostojącym, jednopiętrowym z dużym przestrzennym korytarzem i klatką schodową. Znajduje się w centralnej części Sułkowic, blisko głównej drogi, wokół której skupione jest miasto. Przedszkole posiada pięć wyremontowanych sal, wyposażonych w środki dydaktyczne oraz meble dostosowane do potrzeb dzieci.

Placówka posiada ogród, w którym znajdują się cztery huśtawki (podwójna, ważka, bujak sprężynowy) karuzela, domek oraz mostek z zestawem do wspinania, zjeżdżalnia oraz dwie piaskownice. W sąsiedztwie znajduje się gospodarstwo rolne, dzięki czemu dodatkowo dzieci mogą obserwować prace oraz wzrost roślin uprawnych.

Placówka liczy pięć oddziałów, tym samym obejmuje opieką i wychowaniem 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Blisko przedszkola jest również polna droga prowadząca do lasu, z której przy dobrej pogodzie dzieci często korzystają w ramach spacerów przedobiednich. Natomiast po przeciwnej stronie ulicy znajduje się most z przepływającą pod nim rzeką oraz pobliskim gaikiem, w którym dzieci zbierają kasztany, żołędzie oraz liście do różnorodnych prac plastycznych.

W latach 2012-2013 przeprowadzony został gruntowy remont łazienek z wyposażeniem dostosowanym do zasad higieny i bezpieczeństwa.